В КИЄВІ НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПРОХОДИТЬ ГРОМАДСЬКЕ ВІЧЕ

Posted: 08.06.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо
Позначки:,

CH000_0608_132546

В Києві проходить чергове громадську Віче. Незважваючи на спеку на Майдан незалежності прийгшло кілька тисяч киян та гостей столиці. Учасники Віче очікували прихід Президента України Петра Порошенко, новіого мера Києва Віталія Кличко і чекали звіту уряду. Однак високопосадовці не прийшли на Віче. Серед виступаючих була активістка революції, лікар, Ольга Богомолець.
Віче схвалило «наказ» новому президенту України Петру Порошенку.

«Наказ» зачитав один із священиків зі сцени Майдану.

Зокрема в «наказі» від імені народу України Порошенка просять забезпечити перш за все «духовність і мораль для всіх і кожного»; забезпечити, щоб закон був одним для всіх; створити правову державу на основі загальнолюдських цінностей. Також учасники віча сподіваються, що Порошенко втілить нову національну ідею – створення України як країни рівних можливостей.

Крім того, Порошенка просять забезпечити можливість територіальним громадам відкликати посадовців будь-якої гілки влади. У документі йдеться також про необхідність децентралізації влади і бюджетів, а також про стійкий розвиток України та її економіки.

Серед інших пунктів зазначається відновлення дійсної історії України-Русі, вивчення її народом України та донесення дійсної історії України до всіх народів світу; виховання патріотів і захисників Батьківщини.

«А ми, народ України, беремо на себе зобов’язання працювати чесно і самовіддано для виконання цих завдань і зробимо все можливе, щоб ці завдання виконати. Ми покладаємо надію, що наш президент буде прикладом для свого народу і приведе народ і країну до світлого майбутнього», – йдеться у «наказі».

Учасники віча побажали Порошенку здоров’я наснаги, витримки.

«Обертайтеся обличчям до нас. А ми будемо підтримувати і добре дивитись», – додав священик.

Також учасники віча вшанували загиблих на Майдані хвилиною мовчання.
Учасники Віче оприлюднили ряд питань до урядовців. Серед них такі:
До мінюсту, коли буде заборонено КПУ та ПР?
До молоді, коли буде розроблено програму для молоді?
До культури та освіти, коли ж буде патріотичне виховання молоді?
До міноборони, чому прості українці краще фінансують армію ніж держава?

Оратори зі сцени, встановленій на Майдані, обговорюють поточні події, передусім інавгурацію президента України Петра Порошенка, а також ситуацію на самому Майдані.

Так, отаман Українського козацького війська Микола Бондар повідомив, що практично всі доручення, які подала Рада Майдану на попередньому вічі, виконано.

Зокрема, з Майдану виселено понад 150 осіб, які не дотримувалися “сухого закону”. Ще частина учасників Майдану вступили до батальйонів самооборони на вимогу Ради Майдану.

При цьому, Бондар поставив на голосування і учасники віча підтримали його пропозицію про введення “сухого закону” на Майдані і для киян, а також гостей міста.

Він також заявив, що Рада Майдану готова разом із керівництвом міста вирішити проблему з торгівлею на Майдані.

Зокрема, вони мають намір виселити всіх торговців, лотки яких розташовані на Майдані, і обговорити з Київською міською державною адміністрацією місця, які буде відведено під торгівлю.

Учасники також звернулись до президента України. Активісти нагадали, що єдиною метою Майдану не було лише позбавлення від тиранії колишнього президента Віктора Януковича.
CH000_0608_132542

“Ми готові допомагати новому президенту, нація готова підтримувати його дії, але якщо він не впорається, він не доживе до кінця строку. Як президент. А економічні проблеми нехай вирішує уряд”.

Люди також вимагають негайного призначення дати перевиборів парламенту. “Раду – геть”, – кричать присутні.

Серед вимог також – зниження прохідного бар’єру до Ради з 5% до 3%.
CH000_0608_130907
Сотник Майдану Олександр Ярощук звернувся із закликом бойкотувати товари російського виробництва і розслідувати діяльність підприємств РФ на території України.

“Вимагаємо від керівництва держави, прокуратури розслідувати діяльність підприємств РФ, оголосити їхнє керівництво персонами нон-грата, притягнути їх до відповідальності за фінансування терористичної діяльності, націоналізувати їхні активи”, – закликав він.
Було запропоновано звернутичя до Віталія Кличко, щоб він знайшов приміщення для шпиталю Майдану. Адже такий шпиталь в центрі Києва не буде зайвим, а буде потрібним.

CH000_0608_130144

CH000_0608_123509

CH000_0608_134410
Учасники Віче заявили про початок формування батальйону резервистів “Майдан”. Мітингуючі закликали до якнайшвидшого розпуску Верховної Ради.
По завершенні Віча буде оприлюднено Резолюцію з вимогами Майдану.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s